برای اینکه درک بهتری از تجهیزات آتش نشانی داشته باشیم نیاز است تا بدانیم تجهیزات مورد استفاده در سیستم های آتش نشانی باید استانداردهای مخصوصی داشته باشد تا در زمان عملکرد، واکنش قابل قبولی از خود نمایش دهند. برخی از این تجهیزات فقط نیاز است استاندارد ملی ایران را داشته باشند و برخی دیگر نیاز است حتما جزو فهرست آتش نشانی (وندورلیست آتش نشانی) باشند. تمامی تجهیزات که جزو وندورلیست آتش نشانی هستند باید دارای اصالت کالا باشند و سه شخصیت حقوقی مالک ساختمان، فروشنده و شرکت مشاور آتش نشانی متعهد به امضای آن می ­باشند.

بنابراین چنانچه قصد تامین تجهیزات آتش نشانی برای پروژه خود را دارید بهتر است قبل از استعلام قیمت، از سایت سازمان آتش نشانی وندورلیست تجهیزات اعلام حریق، اطفا حریق، اگزاست پارکینگ و … را دریافت نموده و برندهای معتبر را با معرفی شرکت های نماینده مشخص کنید. دقت کنید هر برندی که داخل فهرست مذکور وجود نداشته باشد تائیدیه سازمان آتش نشانی را ندارد.

تامین تجهیزات اتش نشانی

شرکت ایمن پرتو آریا با درنظر گرفتن هزینه­ تامین تجهیزات آتش نشانی، بهترین راه حل را برای شما فراهم کرده است. بازرگانی این مجموعه با شناخت مناسب از محصولات و همکاری با برندهای مختلف، پیشنهادهای خود را متناسب با نیاز کارفرما اعلام می­نماید. کیفیت خوب، مقرون به صرفه، تهیه اصالت کالا و ضمانت کیفی جزو تعهدات شرکت ایمن پرتو آریا است. جهت استعلام با شماره 02191018567 تماس حاصل نمائید.

جنس ارزان بخریم یا گران؟!

پس از مطالعه وندورلیست تجهیزات مورد نیاز نوبت به استعلام قیمت و مقایسه کیفیت تجهیزات مورد نیاز می­رسد. دقت کنید تجهیزاتی که در لیست آتش نشانی مورد تائید قرار گرفته ­اند از یک نوع کیفیت نیستند و تجهیز مورد نظر باید از نظر کیفیت، متناسب با پروژه انتخاب شود. قیمت تجهیزات وابستگی شدیدی به کیفیت آن دارد و ضمنا باید به این نکته نیز توجه کرد که قدرت خرید (اصطلاحا قدرت چانه زنی) شرکت ­های مختلف یکسان نیست و ممکن است شرکتی خوش نام با اعتبار بالا (مانند شرکت ایمن پرتو آریا) بتواند کیفیت و قیمت تجهیزات را در حالت بهینه عرضه کند. بنابراین پیشنهاد می­کنیم جهت خرید حتما از شرکت­ های معتبر و خوش اعتباراستعلام قیمت بگیرید تا از تجهیزات با کیفیت خوب و اصالت کالا در پروژه­ های خود استفاده کنید.

تجهیزات آتش نشانی

تامین تجهیزات آتش نشانی

سیستم اعلام و اطفا حریق

سیستم اعلام حریق که شامل دو مدل سیستم متعارف (Conventional) و سیستم آدرس پذیر (Addressable) تقسیم بندی می­شود. تامین تجهیزات اعلام حریق نیازمند بررسی پروژه و انتخاب مدل­ مناسب  می ­باشد. دتکتور دودی، دتکتور حرارتی، شستی اعلام حریق، آژیر و فلاشر، کابل مقاوم در برابر حریق، سنسور مونوکسید کربن، پنل اعلام حریق، اینترفیس، ایزولاتور، دتکتورهای بیم و سایر تجهیزات مرتبط باید اصالت کالا داشته و ترجیحا در تمام پروژه از یک مدل انتخاب شوند.

تجهیزات اطفا حریق به دلیل گسترده بودن باید با دقت ویژه­ ای انتخاب شوند. تامین تجهیزات اطفا حریق باید متناسب با مشخصات پروژه و نیازمندی­ های سازمان آتش نشانی ارائه شود. در این سیستم، بوسترپمپ اطفا حریق پروژه های S3، شیر یکطرفه هشداردهنده تر (Wet Alarm Check Valve)، شیر قطع کن مجهز به ارسال سیگنال، فلوسوییچ، شیر یکطرفه، شیر OS & Y، اسپرینکلر، شیلنگ و نازل جعبه آتش نشانی، خاموش کننده های دستی نیازمند اصالت کالا می­باشند.

تامین تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات اگزاست و هوای جبرانی پارکینگ

تجهیزات اگزاست و هوای جبرانی پارکینگ به دلیل هزینه و حجم کار زیاد نیازمند مشورت با متخصصین معتبر است. تامین تجهیزات اگزاست و هوای جبرانی پارکینگ باید کاملا محاسبه شده و برطبق ضوابط سازمان آتش نشانی باشند. فن F300 (فن اگزاست تائیدیه دار)، فن های هوای تازه، موتور دمپر، تابلوی برق اگزاست، دریچه، دمپر، کابل مقاوم دربرابر حریق، سنسور مونوکسید کربن پارکینگی و انتخاب ورق با ضخامت مناسب همواره باید با نظر متخصصین و همراه اصالت کالا باشد.

تامین تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات اگزاست آتریوم و پرده حریق

تجهیزات اگزاست آتریوم و پرده حریق به دلیل کاربرد کمتر در پروژه­ ها ناشناخته است و تامین تجهیزات اگزاست آتریوم و پرده حریق به مراتب پرهزینه و سخت تر است. پرده حریق، فن اگزاست F300، فن های هوای تازه، تابلوی برق تخلیه دود آتریوم، دمپر و موتور دمپر جزو تجهیزات اصلی در این بخش هستند.

تامین تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات تابلوی برق (تابلوی اگزاست و بوسترپمپ اطفا حریق)

تجهیزات تابلوی برق (تابلوی اگزاست و بوسترپمپ اطفا حریق) کاملا تخصصی است و به دلیل اینکه این تجهیزات مغز متفکر این سیستم محسوب می­شوند بهتر است تامین تجهیزات تابلوی برق توسط سازنده مسلط به ضوابط آتش نشانی انجام شود چراکه در صورت خطا در این بخش، نه فقط یک تجهیز بلکه ممکن است تمام اجزای یک سیستم آسیب ببینند.

تامین تجهیزات آتش نشانی

درب مقاوم در برابر حریق

درب مقاوم در برابر حریق یک سیستم ایمنی فعال (Active) نیست بلکه یک سیستم غیرفعال (Passive) و عضو معماری داخل ساختمان است. در تامین درب مقاوم در برابر حریق توجه کنید این سیستم جزو نمای ساختمان محسوب می شود و باید ظرافت، مقاومت عضو و مورد تائید بودن آن توسط آتش نشانی بررسی شود.

تامین تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات سیستم فشار مثبت پلکان و آسانسور

تجهیزات سیستم فشار مثبت پلکان و آسانسور گستردگی فراوانی در پروژه ­ها دارد و یکی از ارزان ترین سیستم ­ها در ساختمان محسوب می­شود. تامین تجهیزات سیستم فشار مثبت پلکان و آسانسور بهتر است بر طبق نقشه مشاور و طراحی آتش نشانی صورت پذیرد.

کارشناسان فنی و فروش شرکت ایمن پرتو آریا با درنظر گرفتن نیاز کارفرما و رعایت اصول حرفه ­ای همکاری با کارفرمایان و همکاران محترم تامین کلیه تجهیزات آتش نشانی را با مشاوره رایگان ارائه می ­نماید. جهت استعلام با شماره 02191018567 تماس حاصل نمائید.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *