شرکت مجری آتش نشانی یا در اصطلاح مشاور آتش نشانی به یک شرکت فنی و مهندسی اطلاق می­ گردد که از سوی سازمان آتش نشانی مورد بررسی و تائید قرار گرفته باشد.

تائیدیه یک شرکت مشاور اتش نشانی از طریق ورود به وندورلیست آتش نشانی انجام می ­شود و در شهر تهران برای استعلام وضعیت تائیدیه و همچنین بررسی میزان اخطارها و تذکرات داده شده از سوی سازمان آتش نشانی، نام شرکت مورد نظر را می­توان در سایت رسمی سازمان آتش نشانی شهر تهران جستجو کرد.

مشاور آتش نشانی

آیا میدانید؟!

شرکت ایمن پرتو آریا جهت کاهش هزینه ­های کارفرما درخصوص سیستم ­های  آتش نشانی و همچنین پرداخت بلندمدت، امکان عقد قرارداد بصورت مرحله به مرحله را فراهم کرده است. با این فرصت کارفرما می ­تواند در هر مرحله بنا به شرایط اقتصادی و اجرایی از نیروهای خود به بهترین نحو استفاده کرده و ما به عنوان ناظر آتش نشانی، در تمامی مراحل همراه کارفرما به ارائه راهکارهای اصولی می ­پردازیم. جهت درخواست مشاوره یا بازدید رایگان از پروژه با شماره 02191018567 تماس بگیرید.

هر بنا و یا ساختمانی که از سوی مناطق مختلف شهرداری ملزم به اخذ تائیدیه آتش نشانی گردد باید از طریق شرکت دارای صلاحیت اقدام به اجرای ضوابط آتش نشانی براساس دستورالعمل آتش نشانی نماید.

مالک و یا پیمانکار پروژه باید از طریق وندورلیست آتش نشانی اقدام به انتخاب شرکت مجری آتش نشانی نموده و به صورت رسمی از طریق دفاتر خدمات شهرداری شرکت مذکور را به عنوان شرکت مجری آتش نشانی در سامانه شهرسازی ثبت نماید. در این مرحله دقت شود که خدمات قابل ارائه توسط شرکت مشاور آتش نشانی توسط مالک به سامانه شهرسازی اعلام می­ گردد.

فرم تعیین مجری از طریق بخش خدمات پیشگیری سازمان آتش نشانی شهر تهران قابل دانلود است. فایل دانلودی مشابه تصویر زیر بوده و باید توسط مالک (یا وکیل قانونی ایشان) و شرکت مجری آتش نشانی امضا و توسط مالک در دفاتر خدمات شهرداری ثبت گردد.

فرم تعیین شرکت مجری آتش نشانی

به کارفرمایان عزیز پیشنهاد می­ کنیم در زمان ثبت شرکت مشاور اتش نشانی در دفاتر خدمات شهرداری، از شرکت مشاور آتش نشانی خود استعلام خدمات ثبت شده در کارتابل آتش نشانی را اخذ کنند.

خدمات ثبت شده در فرم تعیین مجری شامل سیستم اعلام حریق، سیستم اطفا حریق، ایمنی معماری، مقاوم سازی سازه در برابر حریق (مخصوص سازه­ های فلزی)، طراحی سیستم اگزاست پارکینگ و اجرای سیستم اگزاست پارکینگ می ­باشد که می ­تواند یک یا چند بخش آن توسط یک شرکت مجری آتش نشانی انجام شود.

دقت شود که خدمات ثبت شده در فرم تعیین مجری با خدمات ثبت شده در وندورلیست آتش نشانی مطابقت داشته باشد بدین ترتیب شرکتی که در وندورلیست صلاحیت اخذ تائیدیه مقاوم سازی سازه در برابر حریق را ندارد نمی ­تواند به عنوان مشاور بخش پوشش مقاوم حریق تائیدیه آتش نشانی را کسب کند.

بدین ترتیب با ثبت در دفاتر خدمات شهرداری پروژه مذکور با شماره پرونده آتش نشانی ذکر شده در فرم تعیین مجری به صورت رسمی دارای مشاور اتش نشانی شده و تمامی کارها و پیگیری ­های مربوط به آتش نشانی باید از طریق کارتابل مشاور آتش نشانی انجام شود.

وظیفه شرکت مشاور آتش نشانی چیست؟

پس از اجرای دستورالعمل ایمنی و نظارت بر انجام آن توسط شرکت مجری آتش نشانی، بازدید از ساختمان در دستور کار قسمت معاونت پیشگیری سازمان آتش نشانی قرار می­ گیرد و کارشناسان مربوطه پاسخ نهایی خود را به شرکت مشاور اتش نشانی اعلام می­ نماید. با این تائیدیه، سازمان آتش نشانی تائید می­ کند که ساختمان مورد نظر از جنبه ایمنی مورد تائید قرار گرفته است و می ­تواند جهت دریافت پایان کار ساختمان اقدام نماید.

به دلیل همراهی کامل شرکت مشاور اتش نشانی از طراحی نقشه ­های فاز 1 تا اخذ تائیدیه آتش نشانی، می ­توان اخذ تائیدیه آتش نشانی و ایمنی را کارنامه عملکرد شرکت مشاور آتش نشانی و آغاز تعهد برای تعمیرات و نگهداری دانست که جزو مهمترین فرآیندها در دریافت گواهی پایان کار ساختمان است.

مشاور آتش نشانی

وظیفه اصلی شرکت مشاور آتش نشانی این است که ارتباط بین کارفرمایان و سازمان آتش نشانی را به نحو مناسب و مؤثر برقرار کرده و به کارفرمایان و پیمانکاران مربوطه راهکارها و الزامات مورد نیاز را در بهترین زمان ممکن ارائه نموده و نسبت به انجام دستورالعمل­ های ایمنی مقتضی در پروژه اقدامات لازم را انجام دهد.

طبیعی است که مشاور اتش نشانی باید از اجرای صحیح سیستم­ های ایمنی و آتش نشانی مطمئن باشد و این امر با بازدیدهای به موقع و منظم انجام خواهد شد.

علاوه بر ارائه راهکارهای مناسب در زمان مطلوب، طراحی سیستم­ های ایمنی و محافظت از حریق شامل سیستم اعلام حریق، سیستم اطفا حریق و سیستم مدیریت و کنترل دود پارکینگ­ برعهده مشاور آتش نشانی می­باشد.

طراحی این سیستم ­ها منوط به اخذ تائیدیه از سازمان آتش نشانی می­باشد و اخذ تائیدیه از سازمان آتش نشانی از دیگر وظایف شرکت مشاور اتش نشانی است.

البته لازم به ذکر است که در هر پروژه ممکن است شرایط متفاوت بوده و به عنوان مثال مشاور آتش نشانی اعلام حریق و مشاور اتش نشانی اطفا حریق دو شرکت مجزا باشند.

شرکت مشاور آتش نشانی ایمن پرتو آریا که مورد تائید سازمان آتش نشانی می ­باشد با عقد قرارداد نسبت به مشاوره و تجهیز پروژه به سیستم­ های ایمنی از جمله سیستم اعلام حریق، سیستم اطفا حریق، سیستم ­های تهویه و کنترل دود اقدام می ­نماید.

همچنین بر خود لازم می­داند تا از شروع پروژه نسبت به رعایت تمامی قوانین و استاندارد­های لازم مربوط به ایمنی و آتش نشانی همراه کارفرمایان و پیمانکاران باشد و این همکاری تا بعد از دریافت تائیدیه آتش نشانی نیز ادامه خواهد داشت و در امور سرویس و نگهداری پروژه، در کنار مالکین قرار خواهیم داشت.

هر ساله نیز استانداردهای بین المللی و قوانین سازمان آتش نشانی مورد بازبینی و بهبود قرار می­ گیرند بنابراین شرکت مشاور اتش نشانی ایمن پرتو آریا همواره در زمینه علمی، اجرایی و بازرگانی اجناس اطلاعات به روزی داشته و نسبت به اطلاع رسانی در سریع­ترین زمان ممکن به کارفرما اقدام می ­نماید.

جهت مشاوره با کارشناسان متخصص شرکت ایمن پرتو آریا یا پرسش و پاسخ و دریافت استعلام قیمت با شماره 02191018567 تماس بگیرید.

خدمات شرکت مشاور آتش نشانی ایمن پرتو آریا

 • تشکیل پرونده در سازمان آتش نشانی و هماهنگی امور اداری پرونده پروژه از طریق کارتابل شرکت مشاور اتش نشانی
 • هماهنگی و پیگیری جهت دریافت نقشه های فاز دوم مصوب معماری و دریافت دستورالعمل صادره توسط سازمان از کارفرما جهت طراحی نقشه های آتش نشانی
 • طراحی شماتیک و جانمایی سیستم اعلام حریق تمامی ساختمان
 • طراحی شماتیک و جانمایی سیستم اطفا حریق تمامی ساختمان
 • طراحی و محاسبه سیستم هیدرولیکی به همراه ریپورت شبکه اسپرینکلر
 • طراحی و محاسبه سیستم شبکه آتش نشانی و فشار لازم شبکه سیستم پمپاژ مربوط به آن در صورت نیاز
 • طراحی و محاسبه سیستم کشف و اعلام حریق دستی و اتوماتیک
 • طراحی و محاسبه فشار لازم شبکه آب آتش نشانی
 • طراحی و محاسبه مخزن مورد نیاز جهت آب آتش نشانی
 • طراحی و محاسبه سیستم پمپاژ اتوماتیک جهت شبکه آب آتش نشانی
 • طراحی سیستم فشار مثبت پلکان و آسانسور به صورت شبکه­ ای (کانال کشی به همراه دریچه در هر طبقه)
 • طراحی سیستم تخلیه دود و هوای تازه لابی امن و لابی آسانسور آتش نشان
 • طراحی سیستم تخلیه دود و هوای جبرانی آتریوم
 • طراحی سیستم کنترل و مدیریت دود پارکینگ­ ساختمان از طریق کانال کشی
 • طراحی سیستم کنترل و مدیریت دود پارکینگ ساختمان از طریق جت فن
 • محاسبه و ارائه مشخصات فنی دریچه ­های سیستم اگزاست و هوای تازه
 • محاسبه و ارائه مشخصات فنی دمپرها و موتور دمپرهای سیستم اگزاست و هوای جبرانی پارکینگ
 • محاسبه و ارائه مشخصات فنی فن­ های تخلیه دود F300 و هوای جبرانی پارکینگ
 • محاسبه و ارائه مشخصات جت فن­ های F300 مورد نیاز
 • طراحی و انتخاب نوع خاموش کننده های دستی متناسب با نیاز محل های مورد استفاده در تمامی ساختمان
 • محاسبه تعداد و تعیین محل نصب تابلوهای شمارنده طبقات وخروج اضطراری و سایرعلایم مورد نیاز در تمامی ساختمان
 • نظارت بر تست سیستم اعلام حریق و تحویل از پیمانکار مربوطه
 • نظارت بر تست سیستم اطفاء حریق و تحویل از پیمانکار مربوطه
 • نظارت بر تست سیستم اسپرینکلر و تحویل از پیمانکار مربوطه
 • نظارت بر تست سیستم اگزاست و هوای تازه پارکینگ و تحویل از پیمانکار مربوطه
 • نظارت بر تست سیستم فشار مثبت پلکان و آسانسور و تحویل از پیمانکار مربوطه
 • نظار بر تست سیستم تخلیه دود و هوای جبرانی آتریوم و تحویل از پیمانکار مربوطه
 • نظارت بر حسن اجرای تمامی موارد فوق و کنترل تست های مربوط به تحویل عملیات اجرایی در هر مرحله
 • مشاوره به کارفرما جهت خرید تجهیزات مورد نیاز سیستم های اعلام، اطفا و اگزاست حریق
 • نظارت در خریداری درب های دودبند ومقاوم حریق و جک های مربوط به آن جهت باکس های پلکان در تمامی طبقات و سایر فضاهای مورد نیاز
 • نظارت در خریداری تجهیزات جانبی استخر (مطابق ضوابط آتش نشانی در صورت نیاز)
 • نظارت برخریداری اقلام مورد نیازآتش نشانی براساس مشخصات فنی و استانداردهای لازم با رعایت صرفه اقتصادی
 • نظارت و کنترل اقلام و مصالح مصرفی سیستم های آتش نشانی در جهت عملکرد بهینه سیستم ها
 • نظارت بر حسن اجرای تست و تحویل پروژه به سازمان آتش نشانی
 • نظارت بر اجرا و اخذ تائیدیه آتش نشانی پوشش اسکلت فلزی طبق قوانین و مکاتبات مربوط به سازمان با ایجاد اصلاحات ذکر شده از طرف شرکت ایمن پرتو آریا
 • تکمیل اوراق مربوط توسط شرکت مجری و مالک جهت تعیین وقت بازدید و آماده سازی پروژه جهت اخذ تائیدیه سازمان آتش نشانی
 • اخذ تائیدیه نهایی و پایانکار تاسیسات آتش نشانی از سازمان آتش نشانی تهران

شرکت مشاور آتش نشانی ایمن پرتو آریا در تمامی مراحل پروژه همراه شماست تا بهترین راهکارها، کاهش زمان طراحی و اجرا، مشاوره صحیح در خرید تجهیزات و سرعت در اخذ تائیدیه آتش نشانی را برای شما به ارمغان بیاورد. جهت عقد قرارداد و دریافت خدمات با شماره 02191018567 تماس حاصل نمائید.

خدمات شرکت مشاوره آتش نشانی 

شرکت های مشاور اتش نشانی در ارائه خدمات خود باید بسیار محتاط بوده و عملکرد ایمنی داشته باشند چراکه فرآیند مشاوره اتش نشانی با جان و مال افراد و اطلاعات مهم سازمان­ها سر و کار دارد بنابراین نباید در این موضوع مهم غفلت کرد. به علاوه سازمان آتش نشانی تهران به عنوان مقام قانونی و ناظر بر شرکت های مجری آتش نشانی خود را موظف به نظارت و بازرسی بر فعالیت شرکت ها نموده است و در این زمینه همکاری مناسبی در خصوص آموزش نیروها و پرسنل شرکت های مشاور آتش نشانی و ارائه گواهی معتبر از طریق برگزاری دوره های آموزشی و آزمون رسمی با همکاری وزارت تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی انجام داده و به ثمر رسانده است.

سازمان آتش نشانی درخصوص تخلفات شرکت های مجری آتش نشانی به دلیل اهمیت خدمات مذکور، به شدت برخورد خواهد کرد و این سخت گیری باعث شده است تا فرآیند مشاوره آتش نشانی روز به روز روند رو به رشدی داشته باشد و مشاوران آتش نشانی همواره در تلاش هستند تا بهترین خدمات را در قالب ایمن ترین ضوابط و استانداردها اجرا کنند. عنوان شغلی مجری آتش نشانی به دلیل اینکه سرپرست اجرای و نظارت بر اجرای ضوابط ایمنی هستند به شرکت های فنی و مهندسی که دارای صلاحیت مشاوره اتش نشانی هستند سپرده شده است و شرکت های مشاور اتش نشانی باید از این عنوان به نحو مناسب پاسداری کنند تا زندگی افراد ایمن تر باشد.

متاسفانه حوادث تلخی همچون برج پلاسکو، بیمارستان اطهری و… خاطرات ناخوشایندی بر ذهن افراد و قلب خانواده های داغ دیده نهاده است و تک تک مشاوران آتش نشانی باید خود را مسئول خانه، اداره، جان افراد، اطلاعات سازمان ها و شرکت ها بدانند. آتش نشانان به درگیر شدن با حوادث و مخاطرات ناایمن می پردازند تا جان خود را سپر محافظت جان افراد دیگر کنند.

بهتر است بدانیم سازمان آتش نشانی پیشنهاد میکند فرآیند مشاوره آتش نشانی از مراحل اولیه صورت گیرد. متن زیر نمونه ای از ابلاغیه سازمان آتش نشانی تهران در خصوص تغییر نقشه و یا خلاف در اجرای موارد ایمنی است که به شرکت های مجری آتش نشانی ارسال کرده است.

ابلاغیه سازمان آتش نشانی تهران

با توجه به اهمیت اجرای ضوابط ایمنی معماری ساختمان ها مطابق با نقشه های مصوب و همچنین ضوابط ملاک عمل ایمنی و آتش نشانی ، شرکت های ایمنی و آتش نشانی موظف هستند ضمن درخواست دستورالعمل و نقشه های ایمنی و آتش نشانی قبل از عقد قرارداد و تطبیق آن با بنای اجرا شده در همه پروژه ها، هر گونه خلاف ایمنی معماری و مغایرت اجرا شده و یا تغییر نقشه ای که منجر به صدور دستورالعمل و ضوابط جدید را احصاء و نسبت به ابلاغ آن به مالک به صورت مکتوب اقدام نمایند. لیکن تا زمان تعیین تکلیف تغییر ایجاد شده و شرایط جدید از طرف سازمان، مجاز به عقد هرگونه قرارداد با پروژه مذکور نمی باشند. مع الوصف متذکر میگردد در صورت مشاهده ضمن برخورد جدی با شرکت خاطی، تمامی خسارات و تبعات حقوقی آن به عهده شرکت و شخص مدیرعامل می باشد.

حضور مشاور آتش نشانی چه مزیتی دارد؟ 

حضور یک شخص/شرکت به عنوان مشاور اتش نشانی در کنار سایر مشاورین معماری، تاسیسات و … به سازنده ساختمان کمک می کند تا:

 • زمان شروع تا اتمام پروژه کمتر شود.
 • هزینه ایمنی لازم الاجرا کاهش یابد.
 • سیستم های ایمنی ساختمان از نظر معماری، اعلام و اطفا حریق مطابق استاندارد اجرا گردد.
 • زیرساخت های فرار متصرفین در زمان بروز حریق فراهم گردد.
 • آگاهی بخشی در فرهنگ ایمنی و فرآیند مشاوره اتش نشانی بهبود بخشد.
 • مراحل اخذ تائیدیه آتش نشانی کوتاه تر، ساده تر و ارزان تر انجام گردد.

عدم حضور مشاور آتش نشانی چه مشکلاتی به همراه دارد؟ 

متأسفانه برخی از مالکین یا سازندگان ساختمان به دلیل عدم آگاهی از ضوابط سازمان آتش نشانی تهران، با برخی افراد که مورد تائید سازمان آتش نشانی نیستند در مورد سیستم های ایمنی مشورت می کنند. این افراد به دلیل اینکه مسئولیتی در امر مشاوره آتش نشانی ندارند باعث اتلاف وقت و انرژی سازنده می گردند و چه بسا که باعث تحمیل هزینه اضافه و مشکلاتی از قبیل عدم هماهنگی ضوابط اجرایی و مصوب دارد و همین موضوع باعث عدم صدور تائیدیه آتش نشانی می شود.

شرکت مشاور آتش نشانی ایمن پرتو آریا در زمره خوشنام ترین شرکت‌های مورد تائید سازمان آتش نشانی می باشد که موفق به دریافت گواهی تائیدیه از سازمان آتش نشانی در بسیاری از پروژه های مسکونی، اداری، تجاری، درمانی، آموزشی و صنعتی شده است. شما می توانید جهت دریافت خدمات مشاوره آتش نشانی با شماره 91018567-021 تماس حاصل نمائید.

بازدید آتش نشانی به درخواست شما

خوشبختانه برخی از مالکین اهمیت بسیار ویژه­ای به موضوع ایمنی و محافظت از حریق می دهند از این رو سازمان آتش نشانی شهر تهران برای تمام افراد و مالکین امکان ایمن سازی منزل یا محل کار را برای شما فراهم کرده است. طرح پلاک ایمن به منظور ارائه خدمات مشاوره اتش نشانی مورد پذیرش قرار گرفته است و تقریبا بیش از یک سال از زمان اجرایی شدن این طرح می گذرد. سامانه پلاک ایمن که زیر مجموعه سامانه تهران من است راه ارتباطی شما و خدمات مشاوره اتش نشانی است که می توانید در این سامانه به طور کاملا رایگان ایمنی محل زندگی خود را ارزیابی نموده و در صورت تمایل از بازدید آتش نشانی و خدمات پرسنل مشاور اتش نشانی استفاده کنید. در ادامه با مراحل ارزیابی ایمنی ساختمان آشنا خواهیم شد:

با ورود به سامانه تهران من و در بخش خدمات ملک و شهرسازی می توانید بخش ورود به سامانه پلاک ایمن را مشاهده نمائید.

بعد از انتخاب سامانه پلاک ایمن توضیحات لازم جهت خود اظهاری و درخواست بازدید ارائه می شود. “طرح پلاک ایمن با هدف ارتقا فرهنگ و دانش ایمنی شهروندان و با رویکرد شفاف سازی، مشارکت بخشی، مطالبه گری و اعتماد سازی حداکثر آحاد جامعه در موضوعات ایمنی و مشاوره آتش نشانی، بستری رایگان با قابلیت انجام بازدیدهای مجازی (خود اظهاری)و همچنین درخواست بازدید توسط شهروند طراحی شده است .

بر این اساس با در نظر گرفتن فرآیندهای بازدید کارشناسان سازمان از ساختمان های مورد تقاضا با صدور توصیه نامه ها و دستورالعمل های ایمنی و ابلاغ گزارش کارشناسی، مشارکت کنندگان از خطرات محل زندگی و کار خود آگاه میسازد.

26 سوال در فرآیند خود اظهاری طراحی شده است که با جواب دادن به آنها به همراه مطالعه بخش راهنمایی می توانید متوجه شوید چقدر از ایمنی و مشاوره اتش نشانی فاصله دارید. البته رسیدگی به این بخش نیز می تواند توسط مشاور اتش نشانی انجام شود اما تفاوتی که در این زمینه وجود دارد برآورد فنی-ریالی ایمن سازی واحد یا ساختمان شما در فرآیند مشاوره اتش نشانی است. در بخش زیر به بررسی سوالات فرم خود اظهاری می پردازیم:

 1. آیا حریم ایمن برای اجاق گاز در آشپزخانه از وسایل تزئینی و قابل اشتعال (مانند: پرده، لوردراپه چوبی یا پلاستیکی، زبرا، پارچه دم کنی و… ) لحاظ شده است؟
 2. آیا داخل فر آشپزخانه در زمانی که پخت و پز وجود ندارد، به عنوان محلی برای چیدمان وسایل اضافی استفاده می شود؟
 3. آیا نظافت و چربی زدایی داخلی هود در آشپزخانه، به صورت منظم و دوره ای انجام می شود؟
 4. آیا تاکنون در منزل خود بوی گاز یا نشت آن را در اطراف اجاق گاز و یا دیگر وسایل گاز سوز مانند سماور گازی، فر، آبگرمکن را استنشاق یا مشاهده نموده اید ؟
 5. آیا وضعیت ظاهری سیم کشی، از کیفیت و سرهم بندی (اتصالات) مناسب برخوردار است؟
 6. آیا كليد و پريز های واحد بصورت استاندارد ومناسب (غیر معیوب) می باشند؟
 7. آیا جعبه فیوز مینیاتوری قابل رویت و مجهز به کلید محافظ جان است؟
 8. آیا در واحد شما از فیوز های قدیمی ( فشنگی، تقویت شده و…) استفاده شده است؟
 9. آیا در واحد شما از سیم های سیار غیر استاندارد و با چندین انشعاب ( چندین مصرف کننده) استفاده شده است؟
 10. آیا وسایل برقی داخل خانه مانند: یخچال، تلویزیون، چای ساز، پلوپز، کامپیوتر، بخاری برقی، آباژور و…دارای حریم ایمن با سایر وسایل می باشند؟
 11. درصورت استفاده از سوخت های فسیلی (مانند: گاز، نفت و زغال)جهت طبخ غذا و یا تولید گرما (مانند: پکیج داخل واحد، بخاری، شومینه و …) واحد مجهز به دستگاه کاشف منو اکسید کربن می باشد؟
 12. آیا درصورت وجود پکیج داخل واحد مسکونی شما، دریچه ورودی و خروجی هوا و یا پکیج خارج از منزل در بالکن، موارد ایمنی را رعایت کرده است؟
 13. آیا اجاق گاز، فر، سماور گازی، پکیج و سایر وسایل گازسوز، دارای شیلنگ با اتصالات و بست مناسب و انشعابات مجزا و دارای ترموکوپل می باشند؟
 14. آیا دودکش بخاری، شومینه، پکیج، هود و … به صورت استاندارد و مجزا از یکدیگر نصب شده است؟
 15. آیا نسبت به مخاطرات سیستم های گرمایشی مانند بخاری، شومینه، (برقی، گازی یا فسیلی) شوفاژ (موتورخانه یا پکیج) آشنایی و آگاهی دارید؟
 16. آیا با پیامدهای اعمال نا ایمن که منجر به حادثه و آتش سوزی در منزل می شود آشنا هستید؟
 17. با توجه به خطر آفرین بودن آشفتگی، نابسامانی، انبارش کالا و مواد مختلف در انباری ها آیا نحوه چیدمان کالا در انباری ها مناسب و به صورت منظم می باشد؟
 18. آیا داخل بالکن (تراس) واحد، انباشت کالا و یا وسیله طبخ غذا ( مانند: باربکیو ، منقل و…) وجود دارد؟
 19. با توجه به خطرات (انفجار، حریق و …)استفاده از مواد سریع الاشتعال مانند بنزین، تینر، الکل و … آیا از اینگونه مواد در خانه خود نگهداری می کنید؟
 20. آیا در داخل واحد یا داخل پاگرد طبقه، خاموش کننده (کپسول آتش نشانی) در ارتفاع مناسب و دارای شارژ بصورت استاندارد و با طول دسترس مناسب نصب شده است؟
 21. آیا در واحد یا در راهروی نزدیک واحد شما جعبه آتش نشانی، شیلنگ آب با پوشش دهی کامل و یا خاموش کننده (کپسول آتش نشانی) مناسب وجود دارد و با اطفا حریق اتوماتیک آشنایی دارید ؟
 22. آیا در واحد شما سیستم اعلان حریق وجود دارد و با نحوه کارکردن آن آشنایی دارید؟
 23. در صورت آتش سوزی در منزل شما، آیا طرح فراری برای خود و خانواده در نظر گرفته اید؟
 24. آیا در ساختمان شما افراد سالخورده و یا با هر نوع معلولیتی وجود دارند؟
 25. آیا مدیریت ساختمان نسبت به نگهداشت و کنترل (آسانسور، تاسیسات، موتور خانه، نظافت ساختمان، عدم چیدمان کالا در مشاعات، سیستم های اعلام و اطفا و…) اهتمام لازم و کافی را دارد؟
 26. آیا واحد و یا ساختمان شما بیمه آتش سوزی دارد؟
دیدگاه ها

4 دیدگاه ها

 1. مسعود

  خیلی توضیحات مفیدی بود. ممنون از شما

  پاسخ
  • مدیر سایت

   خواهش میکنم امیدوارم مفید فایده قرار گرفته باشه

   پاسخ
 2. رضا

  خیلی مقاله جالب و پرمحتوایی بود فقط یه سوالی برای من پیش اومد، اینکه بودن شرکت مشاوره دقیقا مزایاش چی هست؟

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام ممنون از شما، رضای عزیز با اینکه در متن توضیح دادیم که حضور شرکت مشاور آتش نشانی چه فوایدی داره ولی مجددا خدمت شما باید بگم که:

   حضور یک شرکت مشاوره آتش نشانی به عنوان مشاور آتش نشانی در کنار سایر مشاورین معماری، تاسیسات و … به سازنده ساختمان کمک می کند تا:

   • زمان شروع تا اتمام پروژه کمتر شود.
   • هزینه ایمنی لازم الاجرا کاهش یابد.
   • سیستم های ایمنی ساختمان از نظر معماری، اعلام و اطفا حریق مطابق استاندارد اجرا گردد.
   • زیرساخت های فرار متصرفین در زمان بروز حریق فراهم گردد.
   • آگاهی بخشی در فرهنگ ایمنی و فرآیند مشاوره آتش نشانی بهبود بخشد.
   • مراحل اخذ تائیدیه آتش نشانی کوتاه تر، ساده تر و ارزان تر انجام گردد.
   پاسخ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *